Continental LifeCycle

229,11 zł Netto
Średnica
Rozmiar opony
Bieżnik
Rozmiar felgi
Rodzaj felgi
Rodzaj bieżnika
Ilość

Continental oferuje ekologiczną oponę pod nazwą LifeCycle. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii w produkcji tej opony, około 65% opony można ponownie wykorzystać, a potrzeba tylko 35% nowego surowca.

Zalety opon LifeCycle

  • zmniejszenie liczby zużytych opon
  • mniejsza ilość wykorzystanych surowców
  • oszczędność energii
  • technologia przyjazna środowisku

Produkcja

Bieżnikowana, pełna opona LifeCycle jest wykonana z wybranych karkasów, które przeszły drobiazgową, znormalizowaną kontrolę jakościową firmy Continental. Następnie bieżnik jest usuwany z karkasu i całkowicie wymieniany za pomocą mieszanki gumowej, która niczym nie różni się od tej stosowanej w nowych oponach. Dzięki tej metodzie ok. 65% opony można ponownie wykorzystać, a potrzeba tylko 35% nowego surowca. Wszystkie pozostałe fazy procesu produkcji ContiLifeCycle są identyczne, jak fazy produkcji pozostałych nowych opon pełnych w firmie Continental. Efektem najnowocześniejszych testów i kontroli jakości w połączeniu z wydajną i przyjazną środowisku produkcją opon są produkty o niemieckiej jakości w niższej cenie.

Dzięki ponownemu wykorzystaniu wybranych karkasów opon ilość energii i surowców użytych w procesie produkcji opon zostaje ograniczona, co także obniża cenę produktu. Z pomocą klientów ta zakrojona na szeroką skalę inicjatywa recyklingowa pomoże ograniczyć liczbę zużytych opon wymagających utylizacji, a także emisję szkodliwego dla klimatu dwutlenku węgla — Continental LifeCycle chroni naturę i oferuje redukcję kosztów.

13762410000
2016-10-26
Nowy produkt

Komentarze

Napisz swoją opinię

Continental LifeCycle

Napisz swoją opinię